İTÜ Çevre Mühendisliği Kulübü tarafından 2009 yılından bugüne her yıl düzenlenen Sürdürülebilir Ekosistem Günleri bu sene Zeosta ürün sponsoru olarak yerini aldı. 15-17 Nisan 2022 tarihleri arası firmamızın da aralarında bulunduğu alanında uzman katılımcılar ve öğretim üyeleri tarafında sürdürülebilirlik başlıklı paneller verildi.

Zeosta ailesi olarak biz de 12. Kez düzenlenen etkinlik kapsamında, etkinlik boyunca ortaya çıkan organik atıkların ayrı toplanmasını sağladık. Çevre mühendisliği öğrencileri ile beraber karbon nötr çalışmaları için organik atıkların önemine dikkat çekmeyi amaçladık. Bu nedenle ortaya çıkan tüm organik atıkları kompost makinesi yalnızca 18 saatte organik komposta dönüştürmeyi başardık.

Etkinlik süresince yaptığımız bu dikkat çekici geri dönüşüm hareketini bir video klip haline getirdik. Kapanış konuşmasında, biyobozunur atık yönetiminin önemine vurgu yaparken sürdürülebilirlik ve çevre bilincinin kazandırılması için makinelerimizi değerli katılımcılara tanıttık.

Bu değerli etkinliğe katkı sağlamaktan dolayı gurur duyuyoruz. Emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür eder seneye yeniden görüşmeyi dileriz.

Whatsapp